Tapeta w kwiaty do salonu

 

Kwiaty wprowadzają do salonu energię i przytulność. Tapety w florystyczne motywy mają podobne właściwości. Nie wymagają przy tym ani troski, ani pielęgnacji. Z dnia na dzień ich wygląd nie ulega zmianie, więc widokiem kwiatów w salonie można cieszyć się bez przeszkód. Jak jednak wybrać najlepszą tapetę do swojego pokoju dziennego?

Tapety w kwiaty różnią się od siebie przede wszystkim kolorem. Nie jest to jednak jedyny atrybut, na jaki trzeba zwrócić uwagę. Aranżując swój salon, warto pamiętać o wielkości kwiatowego wzoru, jego zagęszczeniu, stylu, do którego nawiązuje, oraz – co może dziwić – gatunku roślin. 

Wielkość kwiatów na tapecie

To oczywiste, że mogą być duże albo małe. Jaki efekt w salonie osiągniemy różną wielkością wzoru na tapecie?

 

 

Duży wzór sprawdza się w pomieszczeniach o gabarytach większych niż przeciętne. Jest wtedy dobrze widoczny i wykorzystuje się cały jego potencjał. Tapeta o takim wzorze jest też bardziej elegancka i klasyczna. Idealnie nadaje się na ścianę wyodrębnioną.

Drobne kwiatki dają tapetę uroczą i bardziej romantyczną. Taki wzór na wszystkich ścianach może być nieco przytłaczający, zwłaszcza w dużych salonach. Świetnie sprawdzi się natomiast w niewielkim wnętrzu.

 

 

Styl tapety do salonu

Kwiaty kojarzą się z tradycyjnymi motywami, ale mogą być też nowoczesne. Wybierając kwiatową tapetę do salonu, warto wziąć pod uwagę jej stylistykę.

 

 

 

Klasyczne wzory nie sprawdzą się w surowych, minimalistycznych wnętrzach, natomiast symboliczne rośliny w modernistycznym stylu będą gryźć się z konwencjonalnymi meblami. Romantyczne tapety w sielskim klimacie można kłaść w salonie o beztroskim charakterze, ale nie będą one pasować do eleganckiego wnętrza.

 

 

Czy gatunek kwiatów ma znaczenie w salonie?

Ta kwestia pośrednio łączy się z poprzednią. Bo jak się okazuje – styl tapety silnie wynika także z gatunku roślin, który są wzorem. Róże, peonie, hortensje – to kwiaty dobrze znane i lubiane przez wielu. Ich powszechność powoduje, że kojarzą się z tradycją i klasyką. Dlatego tapety w te kwiaty lepiej wykorzystywać w salonie o powszednim charakterze.

 

 

Rośliny egzotyczne, liście palmy, tropikalne kwiatostany – to motywy, które przywołują na myśl nowoczesny design. Salon nimi udekorowany od razu nabierze nowoczesności. To przy okazji także bardzo modny motyw na tapetach.

 

Tapeta w kwiaty do salonu to wbrew pozorom dekoracja, która ma wiele możliwości. Całe szczęście z łatwością można je zaaranżować i wykorzystać w swoim domu.